Prales pod Falkenštejnem

Celé to začalo cestou do okolí hory Velký Falkenštejn/Grösser Falkenstein v NP Bayerisches Wald. Inspirovaly mě barevné dřevoryty Josefa Váchala, zobrazující tamější divočinu. Divoká strž potoka Grösser Höllbach a přilehlý Höllbachgespreng a také pralesy. Mittelsteighütte je zbytek šumavského smíšeného lesa, který Váchal zvěčnil a mně návštěva těchto míst uhranula tak, že jsem se tam jal opakovaně vracet...a fotit.

Vznikl tak soubor černobílých fotografií, které zachycují unikátní pralesní rezervaci během čtyř ročních období v průběhu jednoho roku. Žádný dosud publikovaný fotografický soubor se tomuto místu takto detailně nevěnoval, pokud je mi známo.

Kkniha sestává z více než 60 velkoformátových ČB fotografií (290 x 224 mm) a obsahuje také tři úvodní texty, věnující se jak pralesu Mittelsteighütte, tak i pralesní krajinářské fotografii. Texty i popisky jsou dvojjazyčné, česko-německé. Kniha vyšla na počátku listopadu 2022. O typografii a grafické zpracování knihy se postaralo grafické studio Stará škola z Borovan.

Kniha je k mání u dobrých knihkupců a také například zde:

Prales pod Falkenštejnem (staraskola.net)


Using Format